Düşüş Serisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mahkum Prenses ~ Philippa Gregory

3 posters

Mahkum Prenses ~ Philippa Gregory Empty Mahkum Prenses ~ Philippa Gregory

Mesaj tarafından urania Perş. Eyl. 09, 2010 6:02 am

Mahkum Prenses ~ Philippa Gregory 2189-Mahkum-Prenses

Tutku. Kader.
Ve tarihi değiştirecek bir seçim.
Aragonlu Katherine’nin müthiş hikâyesi
Aragonlu Katherine, Katalonya'da doğdu. Anne ve babasının aileleri krallar ve savaşçılarla doluydu, Aragonlu Katherine İspanyol İnfanta'ydı. O, İspanyol Prenses'ti. Üç yaşındayken, İngiltere Kralı VII. Henry'nin varisi ve oğlu, Prens Arthur'la nişanlandı. Galler Prensesi olmak üzere yetiştirilen Katherine, o uzak, nemli ve soğuk ülkeyi yönetmenin kaderi olduğunun farkındaydı.

Müstakbel kayınpederi Katherine'in ülkeye gelişine büyük tepki gösterdiğinde, genç prensesin hayata olan inancı sınanmıştı. Arthur daha ufacık bir çocuktu; yiyecekler bir tuhaf ve adetler de bir o kadar kabaydı. Katherine zamanla birinci Tudor hükümdarlığına alıştı ve Arthur'un karısı olarak sürdürdüğü hayat daha katlanılabilir bir hale geldi. Bu anlaşmalı evlilik beklenmedik bir şekilde narin ve tutkulu bir aşk yarattı.

Fakat bu çalışkan genç adam öldüğünde, Katherine kendi geleceğine yön vermek üzere yapayalnız kaldı. Ne olursa olsun kraliçe tacını giymeli ve kendi hanedanına hükmetmeliydi. Ama nasıl? Elbette Arthur'un eğlenceli ve şımarık erkek kardeşi Henry'yle evlenerek. Henry'nin hem babası hem de büyükannesi bu evliliğe tamamen karşıydı; Katherine'in gücü tartışılmaz ailesiyse yardımcı olacak gibi görünmüyordu. Ancak Katherine, annesinin kızıydı ve damarlarında aynı savaşçı kan akıyordu. Amacına ulaşmak için ne gerekirse yapmaya hazırdı; bu uğurda hayatının en büyük yalanını söyleyip bu yalana sadık kalmak zorunda olsa bile.

Kitap Adı: MAHKUM PRENSES
Yazarı: PHILIPPA GREGORY
Türü: TARİH
Basım Tarihi: MAYIS 2009
urania
urania
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın Mesaj Sayısı : 63

Mahkum Prenses ~ Philippa Gregory Empty Geri: Mahkum Prenses ~ Philippa Gregory

Mesaj tarafından katherine pierce Perş. Eyl. 16, 2010 6:03 am

Ehehem ehem, ben bu kitabı ve dahası Öteki Kraliçe dışında bu kadının kitaplarını okudum(Bir de Beyaz Kraliçe varmış galiba bir de onu okumadım) fakat en sevdiğim açık arayla Boleyn Kızı'dır. Böyle bir anlatım böyle bir hırs tasviri olamaz. Boleyn Kızı'nda Katherine mağdur gibi görüyorsun ama bu kitapta bakıyorsun ki, o da az değilmiş. Henry'e daha küçüklükten göz atmalar falan ne bileyim. Neyse Anne Boleyn forever! Sevin sevdirin Very Happy
katherine pierce
katherine pierce
İnsan
İnsan

Kadın Mesaj Sayısı : 68

http://nimbus2000.bestofforum.net/forum.htm

Mesaj tarafından bender Perş. Eyl. 16, 2010 6:24 am

Bu kadının bütün kitaplarını okudum. Şunu belirtmek isterim Öteki Kraliçe'yi okuduğuma pişmanım. Tabii ki en sevdiğim kitap Boleyn Kızı'ydı Very Happy ve
Kraliçenin Soytarısı'nı da epey beğendim. Bunu da sevdim sayılır yani Arthur ile aşkları ziyadesiyle hoştu. Ama ben de Boleyn Kızı'nı tek geçerim Very Happy
bender
bender
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın Mesaj Sayısı : 87

Mesaj tarafından urania Perş. Eyl. 16, 2010 6:29 am

Anne Boleyn severler... İngiltere deki bir kalemi şatomu nerde olduğunu bilmiyorum hala hayaletinin olduğunu düşünülüyor.. Valla çok tırsarım böyle şeylerden ama bi tarafımda keşke olsaydı da gidip bi konuşsaydın diyor Very Happy
urania
urania
Site Sahibi
Site Sahibi

Mesaj tarafından bender Perş. Eyl. 16, 2010 6:34 am

Ben beklerim Anne'den öyle birşey. Vazgeçmemiş hayalet olarak geri gelmiş Very Happy Bu hayalet haliyle yönetmeye kalkar İngiltere'yi Very Happy
bender
bender
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın Mesaj Sayısı : 87

Mesaj tarafından katherine pierce Perş. Eyl. 16, 2010 6:39 am

Hmm o Anne değil, Katherine Howard, Anne'in kuzeni(aynı kaderi paylaşan kuzenler, ya da boleynler mi çok oynaktı bilemiyciim). şato da bi sn bakıyorum hemen Very Happy

Şimdi Kutsal Bilgi Kaynağı Ekşi'den alıntımı yapıyorum :

Katherine Howard:
ingiltere kralı sekizinci henrynin beşinci eşidir... kralın yaşlılık dönemlerinde onunla evlenmiş ve antonia fraser gibi ünlü tarih araştırmacılarının kanıtlarla ortaya koyduğu üzere, eşini muhtelif seferler aldatmıştır... bunu öğrenen sekizinci henry kendisine konuşma ya da açıklama hakkı vermeksizin, olayı öğrendikten sonra onu bir kez dahi görmeden idam edilmesini emretmiştir...
hayaletinin dolaştığı iddia edilen mekan hampton court olup, sarayın küçük şapelinin içinde dua eden sekizinci henry'ye ulaşmak için oraya giden koridorda muhafızlarca sürüklenirken affedilmek için yalvaran catherine howard'ın hayaletinin de hep bu koridorda görüldüğü iddia edilir...
katherine pierce
katherine pierce
İnsan
İnsan

Mesaj tarafından urania Perş. Eyl. 16, 2010 6:41 am

Benim okuduğum Anne Boleyn di. Ama haber kaynağım yanlışsa bilemeyeceğim Smile
urania
urania
Site Sahibi
Site Sahibi

Mesaj tarafından katherine pierce Perş. Eyl. 16, 2010 6:47 am

Hmm olabilir gerçi, nerdeyse gidelim bize de el versin(eskiden böyle geleceği görenler, büyü yapanlar falan kendilerinden küçüklere, kendileri öleceği vakit el verirlermiş, yetenekleri o kişiye geçermiş) de biz de kral olmaz artık da birer sabancı ya da koç evladı yakalayalım Very Happy
katherine pierce
katherine pierce
İnsan
İnsan