Düşüş Serisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VD Red Geldi...

4 posters

VD Red Geldi... Empty VD Red Geldi...

Mesaj tarafından VD Ptsi Eyl. 20, 2010 5:29 pm

Merhaba, ben Vd Smile

Gerçekte yaşadığım şehri ya da gerçek ismimi söylemeyeceğim , seriyi çok sevdiğim için siteyi gördüğüm an üye oldum Smile

Kitap okumayı , yüzmeyi , kırmızı rengini severim Very Happy Kimseyle iyi anlaşabileceğimi zannetmiyorum çünkü , ben iyi olmayan bir çalışmaya ay güzel demem , kırıcı olmamakla birliklte eleştiri yaparım . Ama merak etmeyin başınıza dert de açmam Smile
VD
VD
İnsan
İnsan

Kadın Mesaj Sayısı : 42

VD Red Geldi... Empty Geri: VD Red Geldi...

Mesaj tarafından urania Ptsi Eyl. 20, 2010 7:32 pm

Hoşgeldin Vd Very Happy eğer sitemiz tutarsa ve sende burada olursan söyle ama Very Happy

Kitap, yüzmek ve kırmızı Very Happy Very Happy bana benziyorsun(bunları sevmeyen de yokturda işte). Ayrıca kırıcı olmamakla beraber eleştirilerine açığız. Ne de olsa yeniyiz..
urania
urania
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın Mesaj Sayısı : 63

Mesaj tarafından VD Ptsi Eyl. 20, 2010 7:42 pm

Kitap okumak , yüzmek ve kırmızı yı birçok kişi sever ama ben en çok sevdiklerimi söyledim Smile Kim Hem kitap okumayı (yeni kitaplar keşfedip , her türlü okumadan bahsediyorum) hem yüzmeyi hem de kırmızıyı birliklte seviyor Very Happy Ben benden başkasını görmedim Smile Kırmızıyı seviyorum der ama kırmızı rengine ait hiçbir özelliği yoktur çoğunun Smile (Özellik derken onları yansıtan renk değildir)

Sitenin tutması için elimden geleni yapacağım , hatta yapıyorum Smile Düşüş serisi neden gece evi serisi kadar hatta daha fazla tutmasın ki Smile
VD
VD
İnsan
İnsan

Mesaj tarafından bender Ptsi Eyl. 20, 2010 10:47 pm

Seni korkutacak ne yaptık Sayın VD?
Sanki yaşadığın yeri söylesen gelip evini basacakmışız gibi konuşmuşsun Smile
Ayşe'ye katılıyorum, ancak eleştiriler ile gelişebiliceğimizi düşünüyorum.
Ve site için yaptığın, yapacağın herşey için şimdiden teşekkür ederiz efendim Smile
Keşke cinsiyetini söyleseydin. Dişisindir diye tahmin ediyorum Smile
bender
bender
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın Mesaj Sayısı : 87

Mesaj tarafından VD Salı Eyl. 21, 2010 1:44 am

Dişiyim Very Happy

Beni korkutacak birşey yapmadınız Smile Adımı ve yaşadığım yeri söylemek istemiyorum sadece Smile
VD
VD
İnsan
İnsan

Mesaj tarafından katherine pierce Salı Eyl. 21, 2010 3:16 pm

Selam VD, hoşgeldin Smile
Sanırım biraz yaşı küçük bir Düşüş hayranısın, cümlelerinden bunu çıkardım. Söylememekte elbette özgürsün, ismini ya da nerede yaşadığını olsun.. Ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim, sevgili Urania, "Aa, ben de onları severim" derken, seninle ortak bir düzlemde yazışmayı amaçladığı için bu girişi yaptı. Kimse seninle aynı olmaya çalışmıyor, ayrıca birçok insan da o sevdiklerini sevebilir, adı üzerinde hobilerdir ve zevklerdir bunlar. Senin en sevdiklerin, başkalarının da en sevdiği olamaz diye bir durum söz konusu değil. Bunu belirteyim dedim, eğer eleştiri yapmayı seviyorsan, eleştiriye de açık olmalısın. Bir de, kimseyle anlaşacağımı düşünmüyorum ibaresi gözüme takıldı. Bu bir önyargıdır ve tüm önyargılar sağlıksızdır. Bazı konularda çerçevelerim çok dar diyebilirsin ama "kimseyle anlaşacağımı düşünmüyorum" ciddi bir perspektif kaybı ve geçimsizlik işaretidir. Kimseyle anlaşamayacağını düşünenlerin çoğu da tek çocuklar ya da tek çocuk gibi büyüyenlerdir, benim gördüklerim bu şekildeydi, bu tespiti de bu arada söyleyeyim dedim Smile
katherine pierce
katherine pierce
İnsan
İnsan

Kadın Mesaj Sayısı : 68

http://nimbus2000.bestofforum.net/forum.htm

Mesaj tarafından VD Salı Eyl. 21, 2010 3:41 pm

Sende çok abarttın Very Happy Psikolojik bir bozukluğum yok Very Happy Yaşım küçük değil , hatta bana 50 yaşındasın ama göstermiyosun derler Smile Gerçek yaşın 16

Benim sevdiklerimi tabiki başkası da sevebilir ben sevemez demedim. zaten herkes sever dediğine yorum yaptım herkes severim der ama çoğu ne sevdiğini bilmez diye Smile

Ve kimseyle anlaşacağımı sanmıyorumun altından nasıl böyle birşey çıkardın bilmiyorum ama yanlış anlamışsın Smile Kimseyle anlaşamam çünkü , genelde böyle oluyor, insanlar eksiklerinin birinin yüzüne vurmasını sevmiyor ya da işine gelmeyen kişileri önemsemiyorlar . Seninde söylediğin gibi sanmıyorum dedim. Kesinlikle anlaşamam deseydim önyargı olurdu.

Eleştirilere tabiki açığım , ben herkesin eleştiriye açık olmasını isterken kendim açık olmassam ne anlamı var Smile
VD
VD
İnsan
İnsan

Mesaj tarafından bender Salı Eyl. 21, 2010 10:06 pm

Ahh öyle deme Özlem ablanın insanlar üzerinde çok iyi tespitleri var, hatta bunun üzerine deney bile yaptı Smile
bender
bender
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın Mesaj Sayısı : 87

Mesaj tarafından VD Salı Eyl. 21, 2010 10:59 pm

Bende işe yaramadı tespitleri Very Happy Psikoloji mi okuyor ? Ben psikoloji okumayı düşünüyorum Smile
VD
VD
İnsan
İnsan

Mesaj tarafından katherine pierce Çarş. Eyl. 22, 2010 1:09 am

Sosyolojik konularda akademik çalışmalarım var diyelim. Smile Ayrıca çok abarttığımı sanmıyorum, senin söylediklerini tahlil edince ortaya bu sonuçlar çıkıyor. Senin söylediklerini tahlil etmem sana verdiğim iyi ve nitelikli değerden kaynaklanıyor Smile Kendin beni olumsuzlamayı seçiyorsun ama benim söylediklerimden farklısını söylemiyorsun:

"Ve kimseyle anlaşacağımı sanmıyorumun altından nasıl böyle birşey çıkardın bilmiyorum ama yanlış anlamışsın Kimseyle anlaşamam çünkü , genelde böyle oluyor, insanlar eksiklerinin birinin yüzüne vurmasını sevmiyor ya da işine gelmeyen kişileri önemsemiyorlar . Seninde söylediğin gibi sanmıyorum dedim. Kesinlikle anlaşamam deseydim önyargı olurdu."

Genelde kelimesi zaten bir genellemenin varlığına işaret ediyor, ayrıca "sanmıyorum" bile bir önyargı belirtir. Neyse, ben dil işçisi değilim, fakat baskın demeyelim de görülmeyi arzular bir karakterin var. Ki bu kötü bir şey değildir Smile

"yanlış anlamışsın" bir yargılamadır ve ben doğru şekilde anlamaya çalışırken bir nevi bir hakaret gibidir.

tespitler tutmayabilir, istisnalar her zaman vardır ama dediğim gibi, çalışma alanım 1500lü yılların Avrupasının din reformizasyonunun ortaya çıkardığı hümanizm ve ilkel zamanlardan bu güne değişen sosyolojik ve ekonomik portreler.

İnsanlara karşı biraz tepkili olduğunu görüyorum, daha doğrusu insanlara değil, onların unutkan yanlarına tepkilisin, samimiyetsiz taraflarına ve düşünmeden hareket eden yönlerine karşı belirgin bir tavır söz konusunu. Seni anlıyorum, ben de kişilerin bu taraflarına karşı pek hoş bakmam. Fakat psikolojiyi sadece okumak değil aynı zamanda hayatına yerleştirmek istiyorsan, öncelikle bu tarz yargılardan uzak durmanı öneririm, çünkü bu seni taraf tutmaya iter. Taraf tutmaktan kastım, bir şeylere karşı cephe almadır. Vefasız insanlara cephe almak mesela. Şımarık kızlara cepha almak vs. Fakat hepsine tüm yönlerden yaklaşırsan, bir katilin psikolojisini de bir masumun psikolojisini de çok daha rahat anlarsın ve onlara yardım edebilirsin.

Seni kötülemiyorum, niyetim seni kırmak da değil. Zaten Dila(Bender) beni tanır. Ben insanları kırmaktan nefret ederim. Ama eğer gerçekten öğrenme aşkıyla doluysan, bu yorumlar sana çok yol gösterir. Ben 89luyum, 4 kasım'da 21'imi bitireceğim. 16 yaşımda ben de sana benzer şekilde insanları unutkan oldukları, çoğu şeyin değerini bilmedikleri konusunda çok yargıladım. Demem odur ki, önce senin kadar, sonra kendim kadar oldum. Çok kişiye yol gösterdim.

Ayrıca lütfen, ben sana "psikolojik rahatsızlık geçirmiş" damgası vurmadım ve asla vurmam da. Ben bu şekilde çalışmam, bu benim tarzım değildir. Öyle bir şeyi söylemedim, hatta düşünmedim bile. Bunu söylemiş olduğumu düşünmen benim için bir hakarettir. Sadece dolu dolu yaşını yaşayan bir genç olarak görüyorum seni. Smile Ayrıca şunu da dipnot geçeyim, psikolojik rahatsızlıklar atlatmak da kötü bir etiketleme değildir bir insan için. O insanları techiz etmekle elimize hiçbir şey geçmez. Psikolojik problemleri olan çok arkadaşım oldu ve hepsine de yardım etmeye çalıştım. Kimine ettim, kimine edemedim. Ama hasta-sağlıklı ayırımını yapmaya hiç yanaşmasam da, aralarındaki tek farkın sağduyu olduğunu gördüm. Hasta diye hor görülenler hep daha sağduyuluydu Wink

iş bu mesaj ne uzun yazılmış be Very Happy Neyse buradaki tüm gençliğin manifestosu olsun Smile
katherine pierce
katherine pierce
İnsan
İnsan

Kadın Mesaj Sayısı : 68

http://nimbus2000.bestofforum.net/forum.htm

Mesaj tarafından VD Çarş. Eyl. 22, 2010 2:19 am

Taraf tutmuyorum diyemem ama hastalarıma karşı taraf tutmam tabiki sonuçta kendimi onun yerine koyarak değerlendiririm. Yani öyle planlıyorum ama psikoloji de nasıl oluyor bilmem Smile
Ben hasta-sağlıklı diye ayırırım ama bunu o kişiye söylemem ve ben de olabildiğince onlara yardım etmeye çalışırım. Ama yardımlarım pek işe yaramıyor Very Happy insanların çoğu daha bir psikoloğa gitmek istemezken 16 yaşındaki bir kızdan psikolojik yardım istemiyorlar Smile Zaten öyle çok da çarelerine dert olmuyorum ama en azından ruh hallerini ve yapmaları gerekeni anlatıyorum.
VD
VD
İnsan
İnsan

- Similar topics